Alanya Kent Konseyi Nurhan Özcan Başkanlığı'nda Yürütme Kurulundan oluşan bir heyetle ziyaret turuna çıktı. Heyette Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir, Alanya Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp, TÜRSAB Alanya 2. Başkanı Kerim Yılmaz, ALDOSK Başkanı Mehmet Zafer Peker, AGC Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Barış Başar ve Gençlik Meclisi Başkanı Mücahit Kaya yer aldı.


ALANYA’NIN KENTSEL SORUNLARI ELE ALINDI
Alanya Kent Konseyi heyeti, CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve Yönetim Kurulu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Alanya'nın kentsel sorunları ele alındı ve Alanya Kent Konseyi tarafından hazırlanan "İkinci Yüzyılda Alanya Projesi" tanıtıldı. Proje, Alanya'nın gelecek vizyonunu şekillendirmeyi amaçlayarak birlik ve iş birliği vurgusu yaptı. CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve yönetimi, projeye destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.
“İŞ BİRLİĞİ YAPMAYA HER ZAMAN AÇIĞIZ”
Alanya Kent Konseyi heyeti aynı zamanda MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül ve Yönetim Kurulu'na da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Heyet, Alanya'da yaşayan vatandaşlar için "Ortak Paydamız Alanya ilkesi" çerçevesinde iş birliği yapmaya her zaman açık olduklarını belirtti. Ayrıca, "İkinci Yüzyılda Alanya Projesi"ne verdikleri destek konusunda memnuniyetlerini dile getirdiler.
“AKADEMİK DESTEK VERECEĞİZ”
Alanya Kent Konseyi heyeti, ALKÜ Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan'a da hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında birlikte yapılacak projeler üzerine görüş alışverişi yapıldı ve ALKÜ'nün Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nda katkı sunacağı vurgulandı. Heyet ayrıca, "İkinci Yüzyılda Alanya Projesi"ne akademik destek vereceklerini ifade etti. Ziyaretler Alanya'nın geleceğine yönelik olumlu iş birliği ve dayanışma mesajlarıyla son buldu. – Alanya Kent Konseyi / Bülten

Alanya Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan yüzde 100 proje desteği Alanya Üniversitesi’ne TÜBİTAK’tan yüzde 100 proje desteği