Ufuk Küçülmez TMMOB Alanya İçmimarlar Odası Temsilcisi oldu Ufuk Küçülmez TMMOB Alanya İçmimarlar Odası Temsilcisi oldu

Anket çalışması Alanya’nın sosyo-ekonomik ve çevresel durumunu kapsamlı bir şekilde analiz etmek amacıyla hazırlandı. Bin kişinin katıldığı örneklemle gerçekleştirilen çalışmanın veri analizi tamamlandıktan sonra kamuoyu ile paylaşılacak. Anket, Alanya'nın farklı bölgelerinde yaşayan bireylerin yaşam kalitesini etkileyen faktörleri tespit ederek, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ve ilgili paydaşlar için veri odaklı politika önerileri geliştirmeyi hedefliyor. Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Nurhan Özcan,"Bu çalışma, Alanya'nın sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasında ve yaşam kalitesinin artırılmasında kritik bir rol oynayacak. Özellikle trafik yönetimi, ulaşım hizmetleri, çevre koruma, turizm politikaları, sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, emeklilerin durumu ve eğitim kalitesinin artırılması gibi alanlarda somut adımlar atılmasını sağlayarak, Alanya'nın gelecekte daha yaşanabilir bir yer haline gelmesine katkı sağlayacaktır" dedi.
“UYUTMA YAŞAT”
Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, son günlerde gündemi meşgul eden sokak hayvanları yasasıyla ilgili olarak kamuoyunu duyarlılığa davet etti. Konsey sokak hayvanlarının uyutulmasını öngören yasanın geri çekilmesi için acil bir çağrıda bulundu. Özcan, "Sokak hayvanları, savunmasız ve korumasız olan canlılar. Onların yaşamlarını daha da zorlaştıran yasal düzenlemeler kabul edilemez. Bu nedenle, sokak hayvanlarının uyutulmasını amaçlayan her türlü yasal düzenlemenin derhal geri çekilmesi gerekiyor. Uyutma, yaşat diyoruz" diye konuştu. 
“FAİZ KARARI ESNAFI ZORA SOKAR”
Yürütme kurulu son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelerin esnafı olumsuz etkilemesiyle ilgili olarak da çağrıda bulundu. Kurul, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın almış olduğu karar kapsamında esnafın Esnaf Kefalet Kredi kooperatifleri üzerinden çektiği eski kredilerin faiz oranlarının yükseltilmesine karşı çıkarak esnafın mağduriyetinin önlenmesi için adım atılması gerektiğini vurguladı. Özcan, "Esnaf, bir şehrin bel kemiğidir ve ekonominin temel taşlarından biridir. Ancak son günlerde alınan kararlar, esnafı olumsuz etkiliyor. Zaten zor zamanlardan geçen esnafımızın daha da mağdur olmasına izin vermemeliyiz” ifadelerini kullandı. – Alanya Kent Konseyi / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS