– Erkan Uysal 

Alanyalı gençlerden Off-Road pistine tam not Alanyalı gençlerden Off-Road pistine tam not

Irak’ın kuzeyinde gerçekleşen hain saldırıda iki günde 12 asker şehit oldu. Alanya Sevdalıları Derneği (ALSEV), üst üste gelen acı haberlerin ardından bir araya gelerek şehitlerimizi anmak ve teröre karşı birlikte durmak amacıyla düzenlediği etkinlikte Alanya halkı ile bir araya geldi. Organizasyonda ALSEV’in yanı sıra futbol taraftar grupları Atatürk Anıtı önünde toplanarak teröre tepki gösterdi. 

ÜRKMEZER: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Siyasiler de ortak tepki gösterip terörü lanetleyerek Türk milletine başsağlığı dileğinde bulundu. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, “Irak’ın kuzeyindeki operasyonda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Terörle mücadele eden her bir asker, polis ve görevlilerimize Allah güç ve kuvvet versin” paylaşımında bulundu.

YÜCEL’DEN BAŞSAĞLIĞI VE ACİL ŞİFA DİLEĞİ 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de “Milletimizin başı sağ olsun. Hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 12 kahraman askerimize Allah’tan rahmet, asil milletimize ve ailelerine başsağlığı, yaralı askerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

SÜNBÜL: ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ

MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül ise, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan altı askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerimize acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağ olsun” dedi.

TAVLI: MEHMETÇİKLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET 

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, “Teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan, Hakkari Dağ Komando Birliği’ne bağlı kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet; yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

KANDEMİR: TERÖRÜ LANETLİYORUZ

CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir ise “PKK ve diğer terör örgütlerinin emellerine ulaşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Terörü kınamıyor lanetliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

ER, HEM ELEŞTİRDİ, HEM KINADI

TBMM’de ortak bildiriye imza atmayarak ayrı bildiri yayınlayan CHP’ye tepki gösteren İyi Parti İlçe Başkanı Hilmi Er ise “Hain terör örgütü PKK mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerimize acil şifalar diliyoruz” diye konuştu. 

ERDEM: AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

ALTSO Başkanı Eray Erdem ise “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde hain teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Kahraman Askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim. Aziz milletimizin başı sağ olsun” dedi.

COŞKUN: MİLLETİMİZİN ACISINI PAYLAŞIYORUM

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun da “Kuzey Irak’ta şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim. Türk milletinin başı sağ olsun” diyerek Türk milletinin acını paylaştı.