- Erkan Uysal 

                                                                                                                                                                                                                                      Alanya’nın zengin kültürel mirası ve tarihi Haşim Yetkin’in objektifiyle çekilen özel fotoğraflarla vatandaşlarla buluştu. Doğal güzelliklerden tarihi mekanlara, yaşam tarzından detaylara kadar birçok öğeyi içeren sergi, Alanya’nın benzersiz kimliğini yansıtarak ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Açılış törenine, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, AK Parti MKYK üyesi Kuddusi Müftüoğlu, CHP İlçe Başkanı Bülent Kandemir ile yönetimi, ALTSO Başkanı Eray Erdem ve STK temsilcileri katıldı. Haşim Yetkin’in öğrencileri, sevenleri ve vatandaşlar da serginin açılışına yoğun ilgi gösterdi.

“JÜBİLE YAPMAM GEREKİYOR”

Alanya’da akaryakıt alan sürücüyü 141 bin TL zarara soktular Alanya’da akaryakıt alan sürücüyü 141 bin TL zarara soktular

Serginin açılışı öncesinde konuşan Haşim Yetkin, fotoğraflarıyla geçmiş anılarını paylaşarak duygusal anlar yaşattı. Yetkin konuşmasında, “Bana dediler ki, ‘Yeter artık İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da açtığın sergiler. 1985 yılında başladığın yerde bu işin bir de jübilesini yapmam ve kapanışını da gerçekleştirmen gerekiyor.’ Ben de hem bu sergiyi yapayım dedim. Bir de kitap yazmayı da sonlandıralım dedik. 7. kitabımız çıktı. İçimizde, bizim okulun mezunu Adem Murat Yücel var ve diplomasında benim imzam bulunuyor. Bizim okulumuza uzak yerlerden birçok öğrenci gelirdi. Öğretmenlere şunu derdim: Bu öğrenciler, güzel olduğu için değil, ileride bu ülkeye hizmet edebilmek için okulumuza geliyorlar” diye konuştu.

“SİZİ HEP ÖĞRETMENİMİZ OLARAK GÖRDÜK”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, Yetkin’e teşekkür ederek, “Bu şehrin vazgeçmez değerleri var. Siz de bu şehrin vazgeçilmez değerisiniz. Bizlere yol gösterdiniz. Sizi hep öğretmenimiz olarak gördük” dedi.

“İNSANLARIN BİLDİKLERİNİ AKTARMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer de geçmişi geleceğe aktarmanın önemine vurgu yaptı. Ürkmezer ise, “Bu kadar görmüş geçirmiş Alanya ile bilgisini geliştirmiş insanların bildiklerini aktarması çok önemli. Yazılı tarih, sözlü tarih ve görsel tarih Alanya’nın gelişimine katkı sağlar. İnsanlar geriye dönüp baktıklarında da nasıl bir Alanya varmış onu görebilir” açıklamasında bulundu.

Editör: DAMLA ERCİYAS