Eray Erdem başkentte Alanya’nın taleplerini iletti Eray Erdem başkentte Alanya’nın taleplerini iletti

Belediye Encümeni’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiştir; Olaya karıştığı tespit edilen ve Belediye ruhsatına ve işyeri açma ruhsatına sahip olan teknelerden “Macellan” ile ilgili belgeler süresiz olarak encümen kararınca iptal edilmiştir. Turizm işletme belgesi ile faaliyet yaptığı belirlenen diğer tekne “Larsense” için de ilgili bakanlık ile yazışmalara başlanarak belgelerinin iptalleri yönünde sürecin takibi yapılmaktadır. Bilindiği üzere Her iki tekne de Kaymakamlık makamının oluru ile belediye zabıtası tarafından mühürlenerek 30 gün boyunca ticari faaliyetten men edilmişti.

Mühürlenen teknelerden “Macellan” Belediye işyeri açma ruhsatı ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm işletme belgesi bulunmaktadır. “Larsense” adlı teknenin ise Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca işletme ruhsatı bulunmaktadır.

Bazı basın yayın organlarında mühürlenen teknelerin halihazırda kaçak ve ruhsatsız şekilde çalıştıkları yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: DAMLA ERCİYAS