-    Mehmet AL 

Alanya’da bebeğini balkondan atan anne için ruh sağlığı raporu istendi Alanya’da bebeğini balkondan atan anne için ruh sağlığı raporu istendi

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerinin il genelinde suç ve suçlularla mücadeleye yönelik yürütülen çalışmalarında 2023 yılı Ekim ayında yapılan uygulamalarda 67 bin 851 şahıs sorgulanarak 766 aranan şahıs yakalandı. Uygulamalarda cinayet, yağma, kapkaç, hırsızlık, dolandırıcılık, çocuğun cinsel istismarı, fuhşa teşvik ve aracılık, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama, kayıtsız günübirlik yer ve araç kiralama gibi suçlardan 83 şüpheli yakalanarak toplam 100 şahıs tutuklandı.
25 UYUŞTURUCU TACİRİ YAKALANDI
Yine uygulamalarda 25 uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs, 328 uyuşturucu madde kullanıcısı ve uyuşturucu madde, 6136 SKM. suçundan 73 adet tabanca, 10 adet ruhsatsız tüfek, 20 adet kurusıkı tabanca ve 200 adet fişek yakalandı. 
5 ARAÇ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
İl Emniyet Müdürlüğü personelinin yaptığı uygulamalarda bin 211 araç ve bin 12 motosiklet incelenerek çalıntı 5 araç bulunarak sahiplerine teslim edildi. Uygulamada 26 adet çalıntı olarak aranan motosiklet şüphelileri ile birlikte, 7 adet terk vaziyette çalıntı olarak aranan motosiklet ile 11 adet çalıntı şüphesi olan motosiklet, 5 adet çalıntı olarak aranan bisiklet, aralarında sahte hakim kimlik kartının da bulunduğu çok sayıda adli personel kimlik kartları ile araç kira sözleşmeleri, cep telefonu, sim kartları ve dijital materyaller ele geçirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla yapılan çalışmaların aynı kararlılıkla devam edeceği ifade edildi.