Kemer’de esnaf olan Sinan Tümben, iş dönüşü Kemer Küçük Sanayi Sitesi civarında yolda 15 bin lira para buldu. Durumu Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne aktaran Tümben, bulduğu parayı zabıta personeli Nilüfer Uysal’a teslim etti. Zabıta Müdürlüğünün yaptığı araştırmalar sonucunda paranın sanayi esnaflarından Hacı Uluz’a ait olduğu tespit edildi.
Zabıta Müdürlüğüne davet edilen Hacı Uluz, kaybettiği 15 bin lirasını Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu, zabıta personeli Nilüfer Uysal eşliğinde, parayı bulan esnaf Sinan Tümben’den teslim aldı.
Tümben, yaptığı açıklamada, iş dönüşü eve giderken yolda para bulduğunu ve durumu Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne anlattığını söyledi. Tümben, ilk başta aklına belediyeye ilan vermek geldiğini ifade ederek, “Zabıta personeli Nilüfer Uysal, ‘İlan verirseniz sahibi çok olur’ dedi ve bizi uyardı. Biz de zabıtadan yardım istedik. Araştırmalar sonucu paranın sahibinin Hacı Uluz olduğunu tespit ettik ve kendisine parasını verdik. İnsani görevimi yerine getirdiğim için mutluyum” dedi.