Habertürk Ana Haber Spikeri Gazeteci  Mehmet Akif Ersoy,  PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili övücü ifadeleri nedeniyle tutuklanan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a tepki gösterdi.
Videonun montaj olduğu tartışmalarıyla ilgili konuşan Ersoy, "Ortada bir montaj falan yok, söylediklerine gelecek olursak bayağı bayağı Öcalan güzellemesi yapmış. O dil bizim bildiğimiz dil. PKK'nın kullandığı, HDP'li bazı siyasetçilerin kullandığı dil..." diye konuştu. 
"CUMARTESİ GÜNÜ ALANYA'DAYDIM..."
Gazeteci Ersoy, terör örgütü PKK ile mücadelede şehit olan ve baba ocağı Alanya'nın Aliefendi Mahallesi'nde son yolculuğuna uğurlanan Uzman Çavuş Alpay Aras'ı da hatırlattı. 
Şehit haberinin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in encümende aldığı ve tüm mekanların uyduğu müzik yasağına vurgu yapan Ersoy, "Ben cumartesi günü Alanya'daydım, şehit geldi. Düğün vardı, düğünler iptal oldu. Alanya'da da öyle bir şey var ki turistler bile uyum sağlıyorlar. Turistik bir kent olmasına rağmen şehit cenazesi geldiğinde üç gün boyunca hiç müzik çalmıyor. Herkes de bunu böyle kanıksamış. 
Şunun için söylüyorum; Merdan Yanardağ'ın Öcalan hakkında söylediği şeyler, yenilir yutulur şeyler değil. Montaj falan da değil." şeklinde konuştu.
MERDAN YANARDAĞ NE DEMİŞTİ?
Programda terörist başı Abdullah Öcalan'ın 25 yıldır hapiste olduğunu ve 70 yaşını geçtiğini söyleyen Yanardağ şu ifadeleri kullanmıştı:  
“Türkiye’de en uzun süre yatan siyasi mahkumdur. Normal infaz yasaları geçerli olsa aslında serbest bırakılması gerekiyor, ev hapsi vs. Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin hukukta hiçbir yeri yoktur. Kaldırılması lazım. Biz görmüyoruz, duymuyoruz, tartışamıyoruz. O izliyor mu izlemiyor mu bilmiyoruz. Ama orada elinde rehin olarak tutmuşsun, adamla pazarlık yapıyorsun. Onun üzerinden tehdit savuruyorsun. Ailesiyle bile görüşemiyor, avukatlarıyla görüşemiyor. Böyle bir infaz düzeni olabilir mi? Abdullah Öcalan hafife alınacak birisi değil. Neredeyse cezaevinde filozof oldu çünkü okumaktan başka bir şey yapmıyor. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir.“