MEHMET AL- ÖZEL HABER

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta görülen duruşmada ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan Kübra A. mahkemeye Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katılırken, avukatı hazır bulundu.

Alanya’da hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı! 1 ağır yaralı Alanya’da hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı! 1 ağır yaralı

“GÖKHAN’LA BİRLİKTE FOTOĞRAFIMIZ VAR”

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, tutuklu sanık Kübra A’ya “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan cezalandırılacaksın. Neler söyleyeceksin?” diye sordu. Sanık Kübra A. “Benim evimde yakalanan uyuşturucu maddeler ve hassas terazi Gökhan Ş'ye ait. Geçen celsede yalan söyledi. Benim cep telefonumda beraber çektirdiğimiz fotoğrafımız var. Cep telefonumun inceledikten sonra avukatıma teslim edilmesini istiyorum” dedi.

“MÜVEKKİLİM UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPMADI”

Sanık avukatı, müvekkilinin uyuşturucu ticareti yapmadığını iddia ederek Kübra A'nın tahliyesini ve beraatini talep etti.

GELECEK CELSEDE TEKRAR DİNLENECEK

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Kübra A’nın tutukluluk halinin devamına, kendisine ait cep telefonunun incelenmesine, bir önceki celsede tanık olarak dinlenen Gökhan Ş’nin önümüzdeki celsede tekrar dinlenmesi için celp gönderilmesine ve HTS kayıtlarının incelenmesine karar vererek duruşmayı 15 Mayıs tarihine erteledi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri 19 Nisan 2023 tarihinde sokak satıcılarına yönelik yaptıkları çalışmalarında Kübra A’nın ikametinde bir miktar eroin ele geçirdi. Şüpheli Kübra A.  emniyetteki ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderilirken, daha önce aynı suçtan mahkemece Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce ayağına elektronik kelepçe takıldığı belirtildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS