Gaziantep Nizip Belediye Başkanı Ali Doğan kullandığı resmi araçla Alanya’da karıştığı kazada bir kişi hayatını kaybetti. Kazanın ardından belediyeden “Resmi temaslar için Alanya’daydı” açıklaması gelse de Gaziantep kamuoyu başkanın aracı kendi kullanmasını sorgulayarak eşi ve çocuklarıyla tatile çıkıp çıkmadığı sorusunu sordu. 


RESMİ ARACI BAŞKAN KULLANIYORDU
Alanya’da önceki gece 02.30 sıralarında Gaziantep’in Nizip Belediye Başkanı Ali Doğan’ın kullandığı 27 AGU 194 plakalı otomobilin çarptığı Danimarka uyruklu yaya Rami Ali Surul hayatını kaybetti. Başkan Doğan karakoldaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Kazanın ardından Nizip Belediyesi’nden yapılan açıklamada Başkan Doğan’ın resmi araçla resmi temaslarda bulunmak üzere Alanya’da olduğu belirtilip hayatını kaybeden yayanın aşırı alkollü olduğu ve kontrolsüz şekilde yola atladığı iddia edildi. 
EŞİ VE ÇOCUKLARIYLA TATİLDE MİYDİ?
Ancak birçok soru işareti bulunan olayda resmi açıklamada Gaziantep kamuoyunu tatmin etmedi. Sosyal medyada Başkan Doğan’ın resmi araçla eşi ve çocuklarıyla birlikte tatil mi yaptığı soruldu. Belediyeden yapılan ‘resmi temas’ açıklaması da sorgulanırken Doğan’ın hesabında bu ‘resmi temaslarla’ ilgili hiçbir bilginin olmaması sorgulandı. İfade edilen ‘resmi görüşmelerde’ şoförün olmaması da dikkat çekerken “Başkan Doğan belediyenin resmi aracıyla tatile çıktı mı çıkmadı mı?” şeklinde soruldu. Sosyal medyada bu sorular tartışıldı. 
35E85A39 4F75 43E2 8C9D 05027C1088Be
 

Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı! Aracın içinde kadına şiddet uyguladı, gelen polise zorluk çıkardı!

Editör: DAMLA ERCİYAS