banner80

Erkan Demirci BŞB’nin onayladığı imar planını değerlendirdi

Alanya ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci,  Alanya’nın 1/25000 ölçekli nazım imar planının onaylanmasıyla imar adaletsizliklerinin ortadan kaldırılabilmesi için Alanya Belediyesi'nin önünün açıldığını söyledi. 

Erkan Demirci BŞB’nin onayladığı imar planını değerlendirdi
banner48

Alanya’nın 1/25000 Ölçekli Nazım İmar Planı önceki gün düzenlenen Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda onaylanmıştı. Olumlu gelişmenin ardından değerlendirmede bulunan ve aynı zamanda şehir plancısı da olan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, onaylanan planla planlı ve plansız yapılaşma koşulları, tarımsal amaçlı yapılaşma koşulları gibi pek çok konunun netleşmiş olduğunu ifade etti. Demirci, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanan Antalya Burdur Isparta Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı kararları esas alınarak Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan, Alanya ilçe sınırlarını kapsayan 1/25000 ölçekli Alanya Nazım İmar Planı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde tüm grupların oy birliğiyle onaylandı. Planın çok hızlı bir şekilde hazırlanması konusunda irade gösteren ve destekleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 'e, planları hazırlayan İmar ve Şehircilik Daire Başkanı’mıza, nazım plan şube müdürümüze ve tüm planlama ekibine, hazırlanan planlara hiç bekletmeden uygun görüş veren imar komisyonu üyelerimize ve oy birliğiyle onaylayan tüm büyükşehir meclis üyelerine emekleri için teşekkür ederim. Bu planla birlikte artık Alanya ilçe sınırları bütününde tarım alanları, orman alanları, turizm alanları, mera alanları, konut alanları, ticaret alanları, sanayi alanları, sit alanları, büyük sosyal donatı alanları, kırsal ve kentsel yerleşim alanları gibi kullanım türlerinin yerleri kesin çizgilerle belirlenmiş oldu. Önceden planı olan bazı mahallelerimizdeki imar adaletsizliklerinin ortadan kaldırılabilmesi için Alanya Belediyesi'nin önü açılmış oldu. Kırsal mahallelerimizde yerleşik alan sınırları içerisinde planlı ve plansız yapılaşma koşulları, yerleşik alan sınırları dışında plansız yapılaşma koşulları, kentsel alanlarda planlı yapılaşma koşulları, tarımsal amaçlı yapılaşma koşulları gibi pek çok konu da netleşmiş oldu. Onaylanan 1/25000 ölçekli nazım imar planı Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi askı panosunda ve Antalya Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 30 gün süreyle askıya çıkarılacak. Planları incelemek ve itiraz etmek isteyen kişi ve kurumlar itiraz dilekçelerini 30 gün süreyle Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçe hizmet birimine verebilirler” dedi. – Haber Merkezi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.