ALTAV'ın tahmini bütçesi 2 milyon TL 

Genel kurulda konuşan Belediye ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, "Gelecek sezondan umutluyuz. Bu coğrafya, bizde olduğu sürece turizmde kat kat ileri  gideceğimize inanıyorum" diye konuştu. Genel kurulda ALTAV'ın tahmini bütçesi ise 2 milyon TL olarak öngörüldü.

ALTAV'ın tahmini bütçesi 2 milyon TL 

Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) Olağan Kurucular Toplantısı gerçekleştirildi. Alanya Kültür Merkezi (AKM) Toplantı Salonu’nda düzenlenen ALTAV’ın genel kuruluna Alanya Belediye ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, ALTAV Yönetim Kurulu üyeleri, siyasiler ve davetliler katıldı. Divan oluşturulması ile başlayan genel kurul saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Genel kurulun açılış konuşmasını yapan ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Alanya'nın en önemli geçim kaynağı olan turizmi yapamaz hale geldik. İnsanlar işsiz, umutsuz kaldı. Yakın ve uzak çevremizden kayıplar verdik.
Sevdiklerimizin hayatından endişe eder hale geldik.  Turizm yapabilmenin sevinci halindeyiz. Karlı bir sezon olduğunu söyleyemeyiz. Sadece çarkları döndürecek kadar kazandık. Personelin büyük bir bölümünü başka sektörlere kaptırdık ancak 2022'den umutluyuz. Doğru hamlelerle hayatta kalabilmeyi öğrendik" dedi.  
"İLK BİRLERE GİRECEĞİZ"
Ardından konuşan Başkan Yücel, "Alanya dünyanın en  güzel şehirlerinden. Turizm olmazsa olmazımız. Dünyada turizmde ilk 5 ülkeden biriyiz. Türkiye coğrafya olarak kültür ve medeniyetlerin birleştiği bir ülke. Gastronomi, hizmet sektörü ve fiyat faktörü ile dünyanın en çok tercih edilen ülkelerin arasında Türkiye de geliyor. Türkiye'nin içerisinde Alanya da var. Bugüne kadar ALTAV'da görev yapan arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum. Sadece bölgenin, ülkenin değil, dünyanın sorunu Covid-19'dan dolayı en az faaliyeti geçen yıl ve bu yıl yaptık. Bazı faaliyetlerden bahsedemez hale geldik. Turizm olarak çok zor durumdan geçtik. Birçok personel başka mesleklere kaydı. Bunları dert etmeyip daha iyi yetişmiş personel ile turizmi daha üst çıtaya yükseltmek için tüm kurumlarla, herkesle el ele verip ilk birlere girmemiz gerekiyor. Bunun da mücadelesini vereceğimize eminim. Gelecek sezondan umutluyuz. Bu coğrafya, bizde olduğu sürece turizmde kat kat ileri  gideceğimize inanıyorum" diye konuştu.
"AYNI ENERJİ İLE TANITIMA DEVAM EDECEĞİZ"
Ardından Dahaoğlu, ALTAV Yönetim Kurulu'nun 2019-2020 yıllarına ait faaliyet raporu hakkında sunumda bulundu. Dahaoğlu, "ALTAV olarak aynı sevgi, enerji ile Alanya'yı tanıtmaya devam edeceğiz. İlerleyen dönemde faaliyetlerimizi çeşitlendirmeyi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.  Ardından vakfın gelir–gider ve bilançosu ile denetleme kurulu raporu okundu. Yönetim, denetim kurulu, gelir-gider bilançosunun ibra edilerek oy birliği ile kabul edilmesinin ardından ALTAV'ın tahmini bütçesi müzakere edildi. ALTAV’ın tahmini bütçesi 2 milyon TL olarak kabul edildi. 
BİR MADDE HARİÇ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI
Genel kurulda tüzük değişikliği konusu da görüşüldü. Genel kurulda vakfa bağlı iktisadi işletme kurulması ve bankadan kredi kullanılmasının gündeme gelmesi üzerine Başkan  Yücel, "Krediler kısmını iptal edelim. Öz sermaye ile olsun. Krediye gerek yok. Vakıf öz sermaye üzerinden gitsin" dedi. Bankalardan kredi kullanılması maddesi hariç sunulan tüzük değişikliği maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi.
YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ
Genel kurulda vakfın yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri de seçildi. Buna göre vakfın yönetim kurulu üyeliklerine Adem Murat Yücel, Mehmet Dahaoğlu, Gürol Birgen, Elvan Güneş, Şükrü Cimrin, ALTİD, ALTSO, Mehmet Kural, Kerim Yılmaz, Yakup Uslu, Cengiz Topçu, İzzet Köseoğlu, Alanya Gazeteciler Cemiyeti, Alanya Kent Konseyi, Alanya Otelciler, Pansiyoncular, Kafeteryacılar, Lokantacılar Odası, Bayram Ali Geçgel, ALSTUD, Busem Kırbıyık seçildiler.  Danışma kuruluna ise Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ),  Alanya HEP Üniversitesi, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Hüseyin Onat Cihanoğlu, TÜRSAB Alanya BYK, Nevzat Özdemir seçildiler.
"ALTAV ÇOK CİDDİ BİR ATILIM YAPMIŞ"
Dilek ve temenniler bölümünde konuşan ALTİD Başkan Burhan Sili, "Bildiğimiz tanıtım argümanlarından uzaklaşıyoruz. Fuar, workshop vesaire bunlardan uzaklaşıyoruz. Dünyada tanıtım artık sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor. Bu anlamda da gördüğüm kadarıyla ALTAV çok ciddi bir atılım yapmış. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Bunun artarak devamı noktasında gayretlerinin olacağını da düşünüyorum. Elimizden gelen desteği de vereceğiz. Bugüne kadar başta başkanımız olmak üzere görev yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşlara da başarılar ve kolaylıklar diliyorum" ifadelerini kullandı. - Erkan Uysal 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.