Antalya Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclisinde gündeme gelen Alanya’nın Türkler Mahallesi’nde yapılan yeni hal kompleksinin kiralanması veya satışına yetki isteyen maddenin görüşülmesi AK Parti grubunun yeterince istişare yapılmadığı ve koşulların hal esnafı için uygun olmadığı gerekçesiyle toplantıya katılmaması nedeniyle ağustos ayına kalmıştı.  
“ÖNCEDEN BEDEL TALEP ETMEK DOĞRU OLMAZ”
Bugün yapılan ağustos ayı meclisinde ise konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine AK Parti grubu adına söz alan Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Kiriş, "Haziran ayında gündeme getirdiğimiz konunun hiçbir değişiklik yapılmadan tekrar gündeme getirilmesinin doğru olmadığını, kiralama ve satış koşullarının hal esnafı lehine olmadığı ve tamamlanmamış bir tesis için önceden kira bedeli talep etmenin doğru olmadığı gerekçeleri ile maddenin tekrar hak sahipleri ile görüşülerek tüm hal esnafının ortak uzlaşıyla anlaşılan bir şekilde geçmesinin daha doğru olduğunu bildirdik. Bunun üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Muhittin Böcek maddeyi geri çekerek gündemden düşürdü" dedi.
“TARIM SEKTÖRÜNÜN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Kiriş tekrar söz alarak hal esnafının taleplerinin istişare edilmesi ve uzlaşı ile bu konunun çözülmesinde kararı destekleyen Muhittin Böcek'e teşekkür etti. Kiriş, "Hal esnafının menfaatleri ve bölge tarım sektörünün isteklerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu sorunun çözümünde bizlere destek veren herkese tekrar teşekkür ediyoruz" diye konuştu.