MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya’da jandarmadan drone destekli denetim! Alanya’da jandarmadan drone destekli denetim!

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00'da başlayan duruşma 17.30’da tamamlandı. Mahkemede ilk ifadesi alınan tutuklu sanık Barış K. “Suçlamayı kabul etmiyorum. Mekanın işletmesini ben yapıyorum. Ben hiç kimseden zorla para almadım. Kız arkadaşım Seda her zaman yanımdadır” dedi. 
“SİSTEMDEN HABERİM YOK”
Tutuklu Sanık Emre Ç. de, “Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben iş yeri sahibiyim. Barı ben Barış'a devrettim. Çalışan kadınlardan haberim yok. Barış'ın böyle sistemle çalıştığından haberim yok” diye konuştu. 
“BEN BAHŞİŞİME BAKARIM”
Alanya’da tatilcileri tuzağa düşürüp onlara zorla fahiş fiyat ödettiren ve itiraz edenleri darp ederek değerli eşyalarına el koyan adisyon çetesinin 11 üyesi hakim karşısına çıktı. Duruşmaya katılanları 7 saat sabırla dinleyen mahkeme 7 sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 31 Mart tarihine erteledi. Tutuklu sanık Şiyar A. da “Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben garson olarak görev yapıyorum. Müşterilere iyi davranıyorum. Ben bahşişime bakarım. Barış’ın yanındaki kadınlardan haberim yok” ifadelerini kullandı. Tutuksuz yargılanan Sanık Oguzhan İ. İse, “Zorla kimseden para almadım. Barış'ın kız arkadaşını tanımıyorum” dedi. 
KONSOMATRİS ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÇIKTI
Tutuklu sanık Ceyda N.Y. kendisinin barda konsomatris olarak  çalıştığını, Nevşehir’de üniversitede son sınıfta okuduğunu ve  paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Ceyda N.Y. şikayetçi olan Engin K. ile Barış'ın telefonundaki sistemle tanıştığını, viski içtiğini ve hesaba asla karışmadığını söyledi. Tutuksuz yargılanan sanık Emir T. de üzerine atılan suçlamaları kabul etmedi.
“TELEFONUMUN İADE EDİLMESİNİ İSTİYORUM”
Tutuksuz yargılanan İran uyruklu kadın Fariba H. ise, “Ben mekana eğlenmek için gittiydim. Yurt dışında çocuğum var, onu görmek istiyorum. Bir de cep telefonuma el konulmuştu. İadesini istiyorum” dedi. 
“KONSOMATRİS OLARAK ÇALIŞIYORUM”
Tutuklu yargılanan sanık Seda M. de, “İddianameyi kabul etmiyorum. Barış uygulamadan beni aradı. Kemalettin İ. ile  oturduk. Kemalettin İ. kadehle şampanya istedi. Ben de kadehle şampanya yok dedim. Masaya şampanya geldi. Konsomatris olarak barda çalışıyorum. Bana parayı Barış bey veriyor” diye konuştu.  
“ZORLA KİMSEDEN PARA ALMADIK”
Tutuklu yargılanan sanık Selda M. de suçlamaları kabul etmedi. Selda M. “Konsomatris olarak çalışıyorum. Barış ile çalışıyorum. Bana Hepin uygulamasından mesaj gönderdi. ‘Masa alacak mısın?’ dedi. Barış benim eskiden erkek arkadaşımdı. 6 yaşında oğlum var. Buradan çıkarsam Ankara'da oğlumun yanına gideceğim dedi. Tutuksuz yargılanan Bahattin Ç. ise “Bara müşteri olarak gelen Abdullah DJ en pahalı içki gönderdi. Çok sarhoştu. Zorla kimseden para almadık” dedi.
1 ŞİŞE ŞAMPANYAYI 6 BİN TL’YE İÇMİŞ
Duruşmaya müşteki olarak katılan Emre G. ise, “Masaya gelen 
bayanla oturduk. Menü geldi fakat ben kadeh şampanya istedim. Kadın bana kadehle yok dedi. Ben de şampanya istedim. Yanına çerez getirdiler. Çerez ücretsiz zannettim. 3 şişe şampanya içmişiz. 24 bin TL hesap geldi. Ben de sorumluyu çağırın dedim. Barış bey geldi. Bana garson, ‘Hesabı yukarıya ödersin’ dedi. Ben de korktum. Kredi kartımla çektiler. Cüzdanımda 700 TL para vardı. Onu da verdim” diye konuştu. 
“ARKADAŞIMIN KAFASINA VURMUŞLAR”
Müştekilerden Engin K. da, “Arkadaşım telefon etti, eğlenelim dedi. Ben de arkadaşımı bekliyordum. Arkadaşım bara geldi. Yanında iki kadınla oturduk. Alanya'da 5 sene kolluk görevlisi olarak görev yaptım. Nerde ne olduğunu biliyordum. Hesap biraz kabarık gelince ben itiraz ettim. Barış bey geldi. ‘Burası bar’ dedi. Gelen hesap 6 bin 500 TL. ‘Bu hesabı ödeyin’ dedi. Arkadaşım, ‘Tamam ben öderim’ dedi. Arkadaşım ATM’ye giderken ve gelirken kafasına vurarak darp ettiler” ifadelerini kullandı. 
Duruşmaya tutuklu olarak gelen 3’ü kadın 7 kişi için sanık avukatları müvekkillerinin beraatini istedi.
DURUŞMA 31 MART’A ERTELENDİ
Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti 7 saat süren duruşmanın sonunda sanıkların tüm tape kayıtlarının incelenmesine, Şiyar A’nın Konya’daki bir otelde kalıp kalmadığının araştırılmasına, İran uyruklu kadın Fariba H’nin operasyonda alınan cep telefonunun verilmesine, bardaki menünün diğer barlardaki menüler ile karşılaştırılmasına, tutuklu yargılanan sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek ikinci duruşmanın 31 Mart Cuma günü saat 13.30’a ertelenmesine karar verdi. Mahkemenin kararı sonrası tutuklu yargılanan Seda M. salonda sinir krizi geçirdi.